مجتمع مسکونی اینترلیس

بناهای برجسته

مجتمع مسکونی اینترلیس

اینترلیس (به معنای درهم تنیده شده) مجتمعی مسکونی واقع در سنگاپور می باشد که موفق به دریافت جایزه ساختمان سال در فستیوال معماری سال 2015 گردیده و توسط معمار مشهور آلمانی اُل شیرن طراحی شده است.


نام : مجتمع مسکونی اینترلیس

شروع ساخت : 2009

پایان ساخت : 2013

کارفرما : CapitaLand Singapore

مساحت : 170 هزار مترمربع

طراح : اوله شرن 

کاربرد های مجتمع : 1040 واحد مسکونی با مجموع 144 هزار مترمربع مساحت، امکانات رفاهی به مساحت 1500 مترمربع، مساحت خرده‌فروشی 500 مترمربع

اینترلیس (به معنای درهم تنیده شده) مجتمعی مسکونی واقع در سنگاپور می باشد که موفق به دریافت جایزه ساختمان سال در فستیوال معماری سال 2015 گردیده و توسط معمار مشهور آلمانی اُل شیرن طراحی شده است. 

این ساختمان که دارای 1040 واحد آپارتمانی در اندازه های مختلف است، یکی از عجیب ترین و مبتکرانه ترین ساختمان های مسکونی در تاریخ سنگاپور است و در زمینی به مساحت 167000 مترمربع احداث گردیده است که دارای میزان باورنکردنی فضای باز و چشم اندازهای زیبا می باشد.

پروژه اینترلیس مجموعه‌ای عظیم از چند آسمان خراش است که شامل خانه‌هایی برای قشرهای کم درآمد در کشور سنگاپور میباشد .

اوله شِرن با این ایده ناب ، ممکن ساختن زندگی در یکی از گران‌ترین کشورهای دنیا برای قشرهای کم درآمد را فراهم کرده است .

مجتمع مسکونی اینترلیس جوایز بسیاری تا کنون دریافت کرده است از جمله جایزه «بهترین مجموعه مسکونی شهری» از شورای بناهای شهری و بلندمرتبه در دو حوزه معماری سبز و طراحی عمومی سنگاپور.

اینترلیس یکی از بزرگترین و مشهورترین توسعه های مسکونی در سنگاپور می باشد که با رویکرد جدید به زندگی معاصر ، در یک محیط سرسبز گرمسیری در 31 بلوک 6 طبقه,  بیش از 1000 واحد مسکونی برای قشرهای کم درآمد سنگاپور ایجاد کرده است .

– اینترلیس ، به جای ارتفاعات عمودی ایزوله شده به صورت افقی گسترده شده است .

این ساختار شش ضلعی در جای‌جای این طرح قابل مشاهده است و در زیر بلوک‌های افقی نیز در جهت نمای زیر سقف از آن استفاده شده است. گرچه برای دیدن هندسه عظیم شش ضلعی که در سایت مجموعه وجود دارد، نیاز است مخاطب عکس‌های هوایی را مشاهده کند و در خود دید انسانی قابل رویت نیست اما ساختار آن به همراه انواع هندسه‌ها و خطوط مختلفی که در این طرح استفاده شده بسیار برای مخاطب دارای جذابیت است و همه اینها به گونه‌ای شکل گرفته که فضای سبز و طبیعی به دل فضاهای ساختمانی و در ساختار طبقات نیز کشیده شده است.

باغ‌های سبز وسیع، بام‌های سبز، بالکن‌هایی دارای آبنما و حیاط‌های وسیع مشترک از ویژگی‌های این طرح برگزیده هستند. در مجتمع اینترلیس توجه ویژه‌ای به اقلیم شده است که طراحان با کنار هم قرار دادن این ویژگی‌ها و ترکیب هوشمندانه آن با سازه غول‌پیکر طبقاتی مجموعه پاسخی قابل توجه به آن داده‌اند. در این میان، فضاها و محیط‌های اجتماعی بسیار جلوه می‌کند که در جهت تعامل افراد بسیار موثر بود و مخاطبان را به ایجاد ارتباط با یکدیگر دعوت می‌کند.

 با ما همراه شوید Bazarsefid.com

نظرات ( 0 نظر)

ثبت نظر جدید

مجله بازار سفید

بازار سفید وبسایت جامع بررسی، مقایسه، نمایش قیمت بروز و فروش آنلاین خدمات و مصالح ساختمانی است که مصرف کنندگان را بطور مستقیم به تولید کنندگان مصالح ساختمانی با بهترین کیفیت و اطلاعات بروز متصل می نماید.