پودر سنگ، انواع، کاربردها، قیمت و نحوه ی خرید در بازار

نقد و بررسی

پودر سنگ، انواع، کاربردها، قیمت و نحوه ی خرید در بازار

معادن سنگ جوشقان در اطراف اصفهان دارای بهترین کیفیت سنگ در میان معادن کشور می باشند. تمایز سنگ جوشقان با سایر معادن این است که دارای رنگ کاملا سفید بوده و خواص مکانیکی بسیار مطلوبی دارد. سنگ جوشقان اصفهان از نظر ظاهری بسیار شبیه به سنگ های مرمریت سفید است و پودر تهیه شده از آن علاوه بر سفید بودن ، دارای مقاومت سطحی بالایی می باشد. از پودر جوشقان به دلیل سفیدی و ایجاد مقاومت بالا در ملات در آثار هنری مثل مجسمه سازی ، پتینه کاری و ساخت تابلو های نقش برجسته نیز استفاده می کنند.


با توجه به تنوع کاربردهای پودر خاک سنگ در صنایع مختلف ، فروشگاه آنلاین مصالح ساختمانی بازار سفید اقدام به فروش اینترنتی و عرضه انواع گوناگون خاک سنگ نموده است. از انواع پودر سنگ تولیدی در ایران می توان به پودر سنگ جوشقان ، پودر سنگ الیگودرز، پودر سنگ چینی، پودر سنگ قم ، پودر سنگ سوپر ، پودر سنگ سبزوار  ، پودر سنگ ساوه در انواع مش بندی های گوناگون اشاره نمود که در بسته بندی های 25 تا 40 کیلوگرمی بسته بندی می شود.

پودر سنگ یکی از پر کاربردترین مواد مورد استفاده در صنعت ساختمان و صنایع وابسته می باشد.این محصول از سایش و خردایش سنـگ های کوچک یا به اصطلاح لاشه به وجود می آید و دارای ویژگی های ظاهری و ساختاری گوناگونی می باشد. انواع مختلفی از پودر سنگ در کشور موجود بوده که پودر سنگ قم، پودر سنگ ساوه، پودر سنگ جوشقان از مشهور ترین پودر سنگ ها می باشند. یکی از سفید ترین و با کیفیت ترین پودر سنگ های ایران، پودر سنگ جوشقان می باشد که خاستگاه آن استان اصفهان و شهر جوشقان قالی می باشد.

خاک سنگ یا پودر سنگ  یا به بیان عده ای آرد سنگ از کوبش و خردایش سنگ های ساختمانی بدست می آید پودر سنگ ها دارای رنگ های متنوعی مشابه رنگ های سنگ های طبیعی هستند. جنس سنگ های ساختمانی می تواند، گرانیتی ، آهکی ، کربنات کللسیمی و... باشد و لذا جنس پودر سنگ ها نیز میتواند به همین ترتیب متفاوت باشد..

محل های مصرف پودر سنگ و کاربردهای آن

پودر خاک سنگ معمولا  در صنایع ساختمانی و راه سازی به عنوان یکی از اجزای ملات و به عنوان پرکن کاربرد دارد. همچنین پودر سنگ در ترکیب با سیمان برای تولید بتن نیز کاربرد دارد اسفاده از پودر سنگ در تولید بتن باعث افزایش استحکام بتن و جلوگیری از ایجاد ترک در بتن بعد از خشک شدن می گردد.

خاک سنگ دارای رنگ های مختلفی می باشد. پودر سنگ با رنگهای مختلف در ترکیب با سیمان های رنگی و سنگ نمره در نماهای سفید و رنگی مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی صنایع نظیر تولید رنگ و رزین، سیلانت و پلیمر های مختلف  هم از پودر سنگ به عنوان مواد پرکن استفاده می گردد.

سایر کاربردهای پودر سنگ و یا به عربی بودر سنک

بودر سنک برای افزایش مقاومت بتن در برابر رطوبت،  تهیه ملات و دوغاب ، تثبیت خاک و تقویت مقاومت فشاری خاک بکار می رود. از دیگر کاربردهای پودر سنگ در نصب مصالحی مانند کاشی و سرامیک و یا سند بلاست و تولید هبلکس یا  زهکشی کانال ها و مجاری آب و مناطق در معرض رطوبت می باشد. خاک سنگ در آسفالت کاری ، با هدف افزایش چسبندگی آسفالت و قیر، روی آن پاشیده می شود. پودر خاک سنگ در تولید کاغذ نیز به عنوان پر کننده و فیلر و همچنین بازیافت کاستیک سودا بکار می رود.

انواع پودر سنگ

 پودر سنگ های سفید رنگ مانند خاک سنگ جوشقان دارای کاربرد گسترده تری هستند و با توجه به کیفیت بالاتر آن ها ، قیمت بالاتری نیز دارند.

پودر سنگ جوشقان

معادن سنگ جوشقان در اطراف اصفهان دارای بهترین کیفیت سنگ در میان معادن کشور می باشند. تمایز سنگ جوشقان با سایر معادن این است که دارای رنگ کاملا سفید بوده و خواص مکانیکی بسیار مطلوبی دارد. سنگ جوشقان اصفهان از نظر ظاهری بسیار شبیه به سنگ های مرمریت سفید است و پودر تهیه شده از آن علاوه بر سفید بودن ، دارای مقاومت سطحی بالایی می باشد. از پودر جوشقان به دلیل سفیدی و ایجاد مقاومت بالا در ملات در آثار هنری مثل مجسمه سازی ، پتینه کاری و ساخت تابلو های نقش برجسته نیز استفاده می کنند.

سنگ نمره جوشقان را می توان در سایز بندی های مختلف پودری، مرغی، نخودی، بادامی و میکرونیزه خردایش نمود. برای خردایش از دستگاه های سنگ کوبی صنعتی استفاده می گردد. استفاده از خاک سنگ جوشقان در ملات گچ و سیمان ، باعث میگردد تا بعد از خشک شدن ملات ترک نخورد به همین علت از خاک سنگ جوشقان در ساخت نمای ساختمان ها استفاده می کنند. این محصول همچنین برای بندکشی سنگ فرش پیاده رو ها ، کاشی و سرامیک و بسیاری مصارف دیگر نیز کاربرد دارد.

پودر سنگ الیگودرز

الیگودرز لرستان دارای مرغوبترین سنگ های کربنات کلسیمی در ایران است. به دلیل کیفیت بالا و رنگ یکنواخت سفید این پودر برای استفاده در تولید رنگ و رزین و پلیمرها بکار می رود. سنگ الیگودرز در سایز های مختلف سنگ نمره و پودر مثل پودر خاک سنگ مش 100 تا 3500 قابل تولید است.

پودر سنگ قم

در کنار برخی استان های دیگر کشور مثل استان اصفهان و لرستان، استان قم نیز دارای تعداد زیادی معادن سنگ ساختمانی می باشد . معادن مختلف سنگ مرمر ، گرانیت ، آهک و کربنات کلسیم در استان قم وجود دارد. انواع خاک سنگ رنگی و سفید تولید شده از سنگ قم در صنایع گوناگون استفاده می شود. پودر خاک سنگ قم به علت قیمت مناسب ، تنوع زیاد و کیفیت مطلوب از جمله مصالحح ساختمانی پرفروش و پرکاربرد در بازار می باشد..

قیمت پودر سنگ

خاک سنگ یکی از ارزان ترین مصالح ساختمانی مورد مصرف در بازار ساختمان است. عموما از گرد سنگ بعنوان جزء پرکن و با هدف کاهش هزینه تهیه ملات استفاده می شود. قیمت این محصول بر اساس نوع آن مشخص متفاوت است. همچنین رنگ ، بسته بندی ، سایز و دانه بندی پودر خاک سنگ هم در قیمت آن موثر می باشد. قیمت پودر سنگ ساختمانی مورد استفاده در نمای ساختمان به دلیل سفیدی آن همواره بالاتر از پودر سنگ مورد استفاده در زیرکار و کاشیکاری می باشد. همچنین پودر سنگ ساختمانی عموما از خاک سنگ مصرفی در رنگ سازی ، تولید چسب ، رزین ، پلیمر و مجسمه سازی ارزانتر است. برای اطلاع از قیمت بروز می توانید به فروشگاه مصالح ساختمانی بازار سفید مراجعه نمایید و یا با 02145125 تماس بگیرید.

تولید و کاربرد پودر سنگ

کارخانه های تولید پودر سنگ، برای تولید از آسیاب ها و دستگاه های سنگ شکن قدرتمند و سرند های گوناگونی استفاده می کنند. خردایش سنگ و تولید پودر در سایزهای مختلف با هدف کاربرد در صنایع مختلف صورت می گیرد.

پودر سنگ را می توان به صورت فله ای جابجا نمود ولی به علت پودری بودن ، در صورت حمل به صورت فله ممکن است در طی حمل ناخالصی وارد آن گردد و مقداری از خاک سنگ ضایعات شود و به همین دلیل معمولا در کیسه های 25 تا 40 کیلوگرمی معمولی یا پلی اتیلن بسته بندی می شود.

برای ساخت مل، نوع خاصی از خاک سنگ که دارای دانه بندی میکرونیزه و بسیار ریز می باشد و ویژگی های خاصی دارد مورد استفاده قرار می گیرد، مل را با روغن بتونه ترکیب و برای بتونه کاری استفاده می کنند.

در مرغداری و پرورش طیور به دلیل خاصیت جذب آب از محیط از پودر سنگ به منظور ضدعفونی کردن سالن پرورش دام استفاده می شود. پودر سنگ تهیه شده از کربنات کلسیم هم به دلیل اینکه حاوی مقادیر زیادی کلسیم قابل جذب است ، برای تامین کلسیم مورد نیاز برای رشد جوجه ها استفاده می شود.

پودر سنگ به دو روش طبیعی و صنعتی تولید میگردد . در روش صنعتی با کمک دستگاه های پیشرفته سنگ های لاشه را می کوبند تا بالاخره به سنگ پودری تبدیل شود. در روش طبیعی هم آرد سنگ، از رسوب و فرسایش طبیعی سنگ ها و یخبندان ها و حرکت لایه های زمین روی یکدیگر به وجود می آید. همچنین از کوبیده شدن کانی های متفاوتی مانند سنگ آهک، کربنات کلسیم، گرانیت ، سنگ های کلسیم سیلیکاتی و ضایعات سنگ های ساختمانی و غیره تولید می شود.

از مهم ترین کاربردهای پودر سنگ، استفاده از آن در مصالح ساختمانی است. این محصول به خاطر چسبندگی و مقاومت زیادی که دارد، باعث افزایش استحکام سازه می شود. علاوه بر این به راحتی با مواد دیگر مانند سیمان و گچ ترکیب می شود. اما این تنها کاربرد خاک سنگ نیست. از این ماده به عنوان ماده پر کن در پودر بندکشی کاشی و سرامیک و بتن استفاده می شود. این محصول به دلیل اینکه به راحتی با انواع سیمان، به خصوص سیمان سفید ترکیب می شود و ملات رقیق و دوغاب برای کاشی کاری کاربرد دارد. قیمت نسبتا ارزان پودر سنگ موجب شده یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی در بازار باشد.

از خاک سنگ به همراه سنگ نمره سفید و رنگی و سیمان سفید یا رنگی در نمای ظاهری ساختمان و یا به اصطلاح نمای شسته نیز استفاده می گردد.

خرید و فروش پودر سنگ

برای خرید خاک سنگ باید مقدار مورد نیاز و محل پروژه را مشخص کنید. معمولا شرکت های فروش مصالح ساختمانی، پودر سنگ را در کیسه های 20 یا 25 یا 40 کیلویی به فروش می رسانند؛ اما بهتر است صرف نظر از مقدار بسته بندی همواره قیمت پودر سنگ را بصورت تنی استعلام نمایید، برای خرید بصورت خرد نیز باید دقت داشته باشید که وزن کیسه ها کمتر از مقدار اعلام شده نباشد.

در بازسازی ساختمان و خرده کاری ها بهتر است کیسه های کوچک پودر سنگ خریداری شود که هم جابجایی آنها در ساختمان برای کارگران راحتتر باشد و هم ضایعات در اثر مصرف غیراصولی کاهش یابد.

 

پودر سنگ فله ای

 قیمت به درجه کیفی پودر  سنگ ها، نوع سنگی که منشأ تولید پودر است، ریزدانه بودن، یکنواختی،بسته بندی، رنگ پودر سنگ و کیفیت بسته بندی بستگی دارد.

خرید پودر سنگ ارزان

اگر می خواهید خاک سنگ با کیفیت و در عین حال ارزان تهیه نمایید، می توانید به فروشگاه آنلاین مصالح ساختمانی بازار سفید مراجعه نمایید و یا با شماره 02145125 تماس بگیرید.

در بازار سفید مصالح ساختمانی، نمونه خاک سنگ فله ای و کیسه ای معمولی و جوشقان  به همراه قیمت خرده فروشی و عمده فروشی با احتساب هزینه های حمل و نقل بورت کامیونی یا نیسانی قابل مشاهده می باشد..

محصول پودر سنگ عرضه شده در فروشگاه آنلاین بازار سفید، در کیسه‌های پروپلین بسته‌ بندی می‌گردد و مطابق درخواست مشتری بصورت فله یا در جامبو بگ نیز تحویل خواهد شد..

البته برای سفارشات صادراتی پودر سنگ، جامبوبگ‌ های درجه یک و با کیفیت جهت ارسال کالا به عراق، افغانستان، کشورهای حوزه ی خلیج فارس و کشورهای آسیای میانه مورد استفاده قرار می گیرد..

بهترین خاک سنگ های ایران کدامند؟

در بازار پودر سازی و مصالح ایران انواع مختلفی از خاک سنگ وجود دارد. اگر شما در حوزه ساختمان یا خرید و فروش مصالح ساختمانی فعالیت دارید و یا در صنعتی فعال هستید که پودر سنگ مصرف میکنید می توانید به راحتی بهترین انواع پودر سنگ را از معادن مختلف تهیه نمایید . بهترین خاک سنگ های ایران عبارتند از::

پودر سنگ جوشقان

پودر سنگ الیگودرز

پودر و خاک سنگ سوپر(به عربی سوبر)

پودر خاک سنگ سبزوار

آرد و پودر سنگ صادراتی قم

خاک سنگ ساوه

پودر سنگ ازنا

فروش پودر سنگ

خرید پودر سنگ فله ای

پودر سنگ جوشقان دارای عیار بسیار بالا و رنگ سفید منحصر بفرد بوده و حتی در بسیاری از مناطق به عنوان عامل سفید کننده مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ مرمریت جوشقان از لحاظ نوع ساختار ملوکولی و بلور های تشکیل دهنده سنگ، ساختار آهکی داشته و تا حدودی شبیه به سنگ مرمر یا اونیکس می باشد. بیشترین کاربرد پـودر سنـگ جوشقان در صنعت ساختمان سازی و به ویژه در نمای ساختمان می باشد. به دلیل آن که ترکیب ملات آن بسیار همگون و دارای رنگ سفید صدفی بوده و پس از خشک شدن نیز دارای استحکام بسیار بالا است و ترک نمی خورد. از طرفی به دلیل افزایش مقاومت و استحکام سیمان سفید و دانه بندی یک دست و رنگ سفید خالص، این محصول را به یکی از بهترین عوامل ترکیب شونده با سیمان سفید تبدیل نموده است.

ویژگی های پودر سنگ سفید جوشقان:

قیمت پودرسنگ سفید جوشقان

رنگ سفید خالص و منحصر بفرد

مقاوم در برابر رطوبت

مقاوم در برابر گرما و سرما

استحکام بالا

میزان کلسیم کربنات و آهک مطلوب

ترکیب شوندگی مناسب با سیمان و ملات

قیمت ارزان

و …

آنالیز ساختاری مخصوص پودر سنگ سفید جوشقان:

SiO2      Al2O3   Fe2O3   CaO       MgO      LO

1٫7         0٫6         0٫2         54٫4       0٫3         42/55

قیمت پودرسنگ سفید جوشقان:

قیمت پودرسنگ متاثر عوامل و پارامتر های مختلفی همچون میزان سفیدی و رنگ صدفی، یکسان بودن مِش پودر، نوع بسته بندی و … می باشد که طبیعتاً قیمت خرید پودر سنگ فله ای نسبت به کیسه ای کمتر می باشد. با توجه به نوسانات بازار و تغییر مداوم هزینه ها امکان اعلام قیمت قطعی پودرسنگ جوشقان و سنگ های دانه بندی شده وجود نداشته و عمدتاً استعلام قیمت بصورت تلفنی یا آنلاین از فروشگاه اینترنتی بازار سفید به آدرس: www.bazarsefidcom قابل انجام است..

موارد استفاده از پودرسنگ سفید جوشقان:

استفاده از این محصول به عنوان ملات

عامل ترکیب شونده با سیمان جهت استحکام بیشتر

عامل سفید کاری و بندکشی سنگ و سرامیک و موزاییک

استفاده در صنایع مختلف همچون موزاییک سازی و بلوک زنی و بتن سازی

استفاده در نمای ساختمان و نماهای شسته

مجسمه سازی

سنگ فرش

جهت تهیه چسب کاشی و سرامیک نیز کاربرد دارد.

ساخت سنگ های نانو

جایگزین کچ کاری در مناطق مرطوب و بارانی

یکی از بهترین و بزرگترین مراکز تولید و پخش پودر سنگ عمده و سنـگ های دانه بندی شده در کشور  شهر اصفهان می باشد که منطقه ی جوشقان به عنوان مرکز تولید این محصول در این استان واقع می باشد. در حال حاضر در کارخانجات مختلف اصفهان و قم انواع پودر سنگ جوشقان با درجات کیفی مختلف تولید شده و به صورت کیسه و فله عرضه می گردد. علاوه بر پودر سنگ، محصولات دیگری همچون سنـگ های دانه بندی شده (نمره 1 و 2 ، بادامی، شکری، دانه مرغی و کربنات کلسیم نیز در استان اصفهان تولید شده و شرایط ارسال محصول به سراسر کشور و همچنین بستر صادرات انواع پودر سنگ از طریق فروشگاه آنلاین بازار سفید فراهم می باشد.

نظرات ( 0 نظر)

ثبت نظر جدید

مجله بازار سفید

بازار سفید وبسایت جامع بررسی، مقایسه، نمایش قیمت بروز و فروش آنلاین خدمات و مصالح ساختمانی است که مصرف کنندگان را بطور مستقیم به تولید کنندگان مصالح ساختمانی با بهترین کیفیت و اطلاعات بروز متصل می نماید.