آنچه در هنگام خرید شیرالات توکار باید بدانید

نقد و بررسی

آنچه در هنگام خرید شیرالات توکار باید بدانید

شیرآلات توکار چند سالی است که باعث تحولی در عرصه معماری و نیز صنعت شیرآلات گردیده است. شیرآلات توکار بطوری طراحی شده است که در زمان نصب تمامی مکانیزم های آن شامل کارتریج، دایورتور و همچنین تمامی لوله و اتصالات آن در داخل دیوار قرار می گیرد و قابل مشاهده نمی باشد.


شیرآلات توکار چند سالی است که باعث تحولی در عرصه معماری و نیز صنعت شیرآلات گردیده است. شیرآلات توکار بطوری طراحی شده است که در زمان نصب تمامی مکانیزم های آن شامل کارتریج، دایورتور و همچنین تمامی لوله و اتصالات آن در داخل دیوار قرار می گیرد و قابل مشاهده نمی باشد، تنها قسمت قابل رویت شیرآلات توکار قاب روی مغزی توکار شیرالات و هندل  یا دسته ی شیرآلات جهت باز و بسته کردن و تنظیم دمای آب می باشد.

شیرآلات مدرن توکار

در صنعت تولید شیرالات ساختمانی بعد از تحولی که در تولید کارتریج این گروه از شیرآلات رخ داد، شاید بزرگترین تحول در طی سالهای اخیر، توکار شدن نصب شیرآلات در ساختمان می باشد، شیرآلات توکار مزایای بسیاری در مقابل شیرآلات سنتی و روکار دارد که از آن جمله می توان راحتی در نظافت، احتمال پوسیدگی و خوردگی بسیار کمتر، دوام و عمر بالاتر شیرآلات، اشغال فضای کمتر پس از نصب و ایجاد ظاهری مدرن و زیبا تر نسبت به شیرآلات سنتی روکار را نام برد. 

نکاتی که در انتخاب و خرید شیرآلات توکار باید برای مقایسه محصولات به آن توجه داشت:

- کیفیت اینفینیتی  یا مغزی شیرآلات توکار، مهمتر از طراحی و ظاهر آن در زمان خرید می باشد. ممکن است شیرآلاتی با ظاهری بسیار مدرن و شیک مدنظر شما قرارگیرد اما کیفیت پایین مغزی توکار و احتمال ایجاد نشت از شیرآلات توکار می تواند چندین برابر شیرآلات رو کار و سنتی هزینه بر باشد و خرابی بنایی بیشتری در مقایسه با شیرآلات روکار ایجاد کند. که البته این مورد را می توان از معایب شیرالات توکار قلمداد کرد. لذا کیفیت مغزی شیرآلات توکار مهمترین ویژگی در زمان خرید می باشد که باید به آن توجه داشت.

- در هنگام خرید شیرآلات توکار باید توجه داشته باشید که صرفا خرید شیر به تنهایی کافی نیست و حتما باید بازویی سقفی یا دیواری، براکت، زانویی توکار، سردوش و شلنگ نیز به همراه شیرآلات خریداری شده و با کاور روی شیر توکار به لحاظ طراحی و ظاهر هماهنگی کامل داشته باشد در غیر این صورت هزینه پرداخت شده برای شیرآلات توکار با هدف ایجاد زیبایی بیشتر بی فایده بوده و ملزومات بدون هماهنگی با شیرآلات توکار از نظر ظاهر اصلا زیبا و چشم نواز نخواهد بود.

- در زمان خرید مغزی توکار شیرآلات توکار حتما از موجودی کاور و پوشش روی آن و تنوع مدل ها و رنگ هایی که بعدا برای انتخاب کاور روی آن در اختیار شما خواهد بود اطمینان حاصل نمایید. زیرا بعد از نصب مغزی توکار فقط از کاور های همان برند شیرآلات میتوانید انتخاب داشته باشید و به دلیل عدم وجود استاندارد مشخص در طراحی و سایز شیرآلات توکار، محصولات هر برند بر روی مغزی برندهای دیگر قابل نصب و استفاده نمی باشد. که این مورد نیز از معایب شیرالات توکار محسوب می گردد.

- نصب شیرآلات توکار، کاری بسیار تخصصی و نیازمند دقت بالا است، لذا به هیچ عنوان از نصاب هایی که تخصص و تجربه ی کافی در نصب شیرآلات توکار را ندارند استفاده نکنید. زیرا بعد از اتمام نصب شیرآلات توکار و اضافه شدن کاور رویی آن در صورت عدم توازن و تراز بودن شیر، ظاهر بسیار زشتی پیدا خواهد کرد و در صورتی که روشویی شیر توکار شما، به صورت آبشاری باشد احتمال سرریز آب به سمت عقب نیز وجود دارد که تعمیر آن بسیار سخت و هزینه بر خواهد بود.

بررسی مزایا و معایب شیرالات توکار در هنگام خرید

شیرآلات توکار دارای مزایای فنی و کیفی فراوانی نسبت به شیرآلات معمولی می باشد.به طوریکه به واسطه قرارگرفتن در داخل دیوار از یک محافظ امن و مطمئن برخوردار شده و از آسیب های احتمالی به دور است.

شیرالات توکار با کارآیی بیشتر نسبت به شیرآلات نسل کلاسیک اهرمی رضایت مندی بهتری به کاربر می دهند و در ضمن با توجه به خصوصیات ذاتی این محصول نسبت به شیرآلات کلاسیک اهرمی فضایی بسیار زیبا و متفاوت را در سرویس های بهداشتی حمام و … ایجاد می نماید.

- در کلیه شیرهای توکار موجود در بازار چنانچه خرابی ویا نشتی آب مشاهده شود، مصرف کننده به جهت رفع نقص، باید شیر داخل دیوار را بیرن بیاورد .بدیهی است برای تعویض مغزی شیرالات لازم است دیوار خراب گردد که این امر موجب می شود مکانیزم داخلی به جهت ضربات ناشی از کنده کاری آسیب ببیند و مصرف کننده علاوه بر هزینه های خرابی دیوار ، بنائی و کاشی کاری ، مجبور است شیرآسیب دیده را نیز تعویض نماید. البته اخیراً مدل هایی از شیرآلات توکار طراحی و روانه بازار گردیده است که بدون هیچگونه خرابی دیوار و تنها با باز کردن 4  مهره، از دیوار خارج شده و پس از رفع عیب بدون هیچ هزینه ای مجددا  قابل نصب خواهند بود.

- به جهت جلوگیری از نفوذ آب به داخل دیوار در برخی مدل های شیر توکار ، لاستیک دیافراگم و صفحه فلزی نگهدارنده تعبیه شده که از نفوذ آب به داخل دیوار و ایجاد خرابی های ناشی از آن جلوگیری می کند که این قطعات  در بسیار از نمونه های داخلی یا خارجی بازار ممکن است وجود نداشته باشد.

– قاب پلاک استیل یا کاور برخی مدل های شیرآلات توکار نیز به جای استفاده از پین های ارتجاعی با استفاده از پیچ نصب می گردند و باعث می شوند کاور شیرآلات کاملا به دیوار بچسبد و ازنفوذ آب به داخل مخلوط کن جلوگیری کند لذا اگر در نمونه های مورد نظر شما در بازار قاب پلاک از سطح دیوار فاصله داشته باشد، از معایب آمحصول محسوب می گردد.

 - در بسیاری از شیرالات توکار موجود در بازار، معمولا با استفاده از قطعه جهت دهنده (سوپاپ یا دایورتور ) برای انتقال آب به سردوش استفاده می گردد. با توجه به اینکه آب در سیستم لوله کشی ساختمان همراه رسوب های مخرب باعث گرفتگی در سوپاپ و ایجاد مشکلاتی از قبیل  کاهش فشار آب، مسدود شدن خروجی ها و یا شکستن سوپاپ  در روی تنه  میگردد، در برخی از مدل های شیرهای توکار با حذف سوپاپ این مشکل حل شده بطوریکه  جهت دهنده یا دایورتور در کاتریج اصلی تعبیه  شده تا از بروز مشکل به دلیل رسوبات آّب جلوگیری گردد.

برای اطلاع از قیمت های شیرآلات توکار می توانید به فروشگاه اینترنتی بازار سفید به آدرس www.bazarsefid.com مراجعه نمایید.

نظرات ( 2 نظر)

  1. در حوزه ی مصالح ساختمانی و مطالب تحلیلی واقعا مطالب مفیدی میشه توی بازار سفید پیدا کرد اما یه مقدار خلاصه تر باشن بهتر میشه
  2. اون قسمت تشخیص کیفیت شیرآلات خوب با بد کاربردی و خوبه

ثبت نظر جدید

مجله بازار سفید

بازار سفید وبسایت جامع بررسی، مقایسه، نمایش قیمت و فروش آنلاین خدمات و مصالح ساختمانی است که مصرف کنندگان را بطور مستقیم به تولید کنندگان مصالح ساختمانی با بهترین کیفیت و اطلاعات بروز متصل می نماید.