پوکه معدنی و پوکه صنعتی ؛ انواع و کاربرد

ساختمان، راه و پل سازی

پوکه معدنی و پوکه صنعتی ؛ انواع و کاربرد

پوکه معدنی و پوکه صنعتی ؛ انواع و کاربرد

فعالیت های آتشفشانی باعث بیرون ریختن مواد عمق زمین به سطح می شود. موادی که در درجه حرارت زیاد پخته شده و پس از سرد شدن ویژگی هایی از قبیل پوکی و تخلخل را به خود می گیرند. وزن مخصوص پایین، سبکی و استحکام، عایق بودن نسبت به حرارت، صوت و آتش از مشخصه های پوکه معدنی می باشد.


پوکه معدنی و پوکه صنعتی ؛ انواع و کاربرد

فعالیت های آتشفشانی باعث بیرون ریختن مواد عمق زمین به سطح می شود. موادی که در درجه حرارت زیاد پخته شده و پس از سرد شدن ویژگی هایی از قبیل پوکی و تخلخل را به خود می گیرند. وزن مخصوص پایین، سبکی و استحکام، عایق بودن نسبت به حرارت، صوت و آتش از مشخصه های پوکه معدنی می باشد. و همچنین در تشریح پوکه صنعتی می توان گفت که، پوکه صنعتی از پخت خاک رس در دمای 1200 درجه سانتیگراد بدست می آید. غالب ویژگی های این محصول همانند پوکه معدنی بوده و مانند پوکه معدنی، وزن سبک و عایق بودن از مشخصه های آن می باشد. در صنعت ساختمان، پوکه صنعتی به پوکه صنعتی لیکا معروف بوده و با این نام در بازار شناخته می شود. در زیر نمایی از پوکه صنعتی لیکا و انواع پوکه معدنی در سایزبندی مختلف نشان داده شده است :

 

دسته بندی پوکه ها براساس سایز دانه های آنها می باشد یعنی براساس سایزبندی دانه ها به معرفی هر یک و بیان ماربردهای هر یک از انواع پوکه های صنعتی و معدنی پرداخته است. در دو جدول زیر ما به معرفی انواع پوکه های معدنی و پوکه های صنعتی خواهیم پرداخت. قبل از ارائه مشخصات ابعادی پوکه های معدنی و پوکه های صنعتی باید یادآوری نمایم که ویژگی های پوکه های معدنی از قبیل وزن و ابعاد بیشتر به معدنی که از آن استخراج می شود بستگی دارد و این موضوع به دلایل واضحی درست می باشد. پوکه معدنی قروه از معادن مختلف قروه استخراج می گردد که از پرکاربردترین و مرغوب ترین پوکه ها می باشند.

 

و به همین ترتیب برای پوکه صنعتی لیکا خواهیم داشت :

 

همانطور که در جداول فوق مشاهده می شود از تمایزات بارز بین پوکه معدنی قروه و پوکه صنعتی لیکا، وزن هر کدام در هر متر مکعب می باشد بطوریکه پوکه های صنعتی لیکا 2 تا 3 برابر سبک تر از پوکه های صنعتی قروه می باشد و این موضوع از نقاط قوت این نوع از محصول می باشد. وزن سبک تر به همراه استحکام برابر خاصیت و امتیازی ممتاز به پوکه های صنعتی لیکا داده است. در جدول زیر به مقایسه برخی از ویژگی های این دو پرداخته ایم :

 

فروشگاه آنلاین بازارسفید طی فرایندی اقدام به عرضه مستقیم و بدون واسطه انواع پوکه های معدنی و انواع پوکه های صنعتی نموده به این ترتیب که با کاهش هزینه های حمل و نقل و انبارداری قیمت پوکه صنعتی لیکا و قیمت پوکه معدنی را در حد معقول و مقرون بصرفه ای عرضه نموده است. برای مشاهده این محصولات و قیمت پوکه معدنی می تواند به لینک های زیر مراجعه فرمایید :

 http://bit.ly/2NtmXso

http://bit.ly/2Nzii8A

http://bit.ly/2NuriMb

 

 

نظرات ( 0 نظر)

ثبت نظر جدید

مجله بازار سفید

بازار سفید وبسایت جامع بررسی، مقایسه، نمایش قیمت و فروش آنلاین خدمات و مصالح ساختمانی است که مصرف کنندگان را بطور مستقیم به تولید کنندگان مصالح ساختمانی با بهترین کیفیت و اطلاعات بروز متصل می نماید.